PD Cup

2022

Celkové výsledky - 19. 6. 2022


Celkové výsledky - 20. 6. 2022

V neděli 19.6.2022 se okolím Borské přehrady nesl zvuk bubnů. Již po třinácté se tady konal PD Cup, tradiční závod firemních a FUN posádek na dračích lodích. Kromě ostřílených posádek (Internet Hned, Lear Corporation, Faurecia, Safran, Daikin, Stavebniny DEK a.s., Přátelé tatranského čaje, Záchranáři, Bazilišci, Plzeňské kamikaze), které se těchto závodů účastní pravidelně, jsme zde letos přivítali i několik nováčků, zejména v kategorii FUN (týmy Supové, Projekťáci, Pohodáři a Amos team) a firemně-politickou posádku Pro Plzeň. Všichni účastníci šli do závodů s plným nasazením, za což jim patří velký obdiv, protože nebe bez mráčku a vysoké teploty lákaly spíše k lenošení na dece na břehu nebo ke koupání v přehradě. Naši kormidelníci pomáhali dle svého nejlepšího vědomí a svědomí posádkám k dosažení co nejlepšího výsledku na trati 200 m i 1 km, členové Pilsner Dragons zajišťovali všechny úkony potřebné pro hladký průběh celé akce a usměvavá obsluha „sladkého koutku“ se starala o chuťové buňky soutěžících i diváků. Kompletní výsledky jsou již k dispozici, ale věříme, že si krásný slunečný nedělní den u vody užily nejen posádky, bez ohledu na dosažené výsledky, ale i fandící diváci či náhodní kolemjdoucí.
Novinkou byl letošní 1.ročník závodů pro SŠ a ZŠ v rámci projektu Dračí lodě školám v pondělí 20.6.2022. Do soutěže se přihlásily nejen školy z Plzně, ale i z bližšího či vzdálenějšího okolí (z Dolní Bělé, Spáleného poříčí či Třemošné) a na názvech týmů bylo vidět, že si jejich členové s vymýšlením daly opravdu práci, některé byly skutečně originální (Cukříci, Prestižní pádlo, Titánobijci,…) či pro závody na vodě příznačné (Černá perla, Ponorka Umgebung, Titanic – ten měl z pochopitelných důvodů trochu problém přesvědčit nějakého kormidelníka, aby s ním jel). Stejně jako u dospělých posádek se soutěžilo ve sprintu (200 m trať) a na dlouhé trati (500 m pro ZŠ a 1000 m pro SŠ). Pondělní počasí bylo trochu aprílové, střídalo se sluníčko s přeháňkami, ale děti se s rozmary počasí vypořádaly statečně a vlny, které se díky větru tvořily během závodu na dlouhé trati, si vyloženě užívaly. Do závodů se aktivně zapojila i většina pedagogů, kteří děti doprovázeli – někteří fandili ze břehu, někteří si odvážně sedli k bubnu a spolu se svými žáky se přímo účastnili závodu. Den na závodech byl pro děti určitě zajímavým zpestřením školního roku, kdy si mohly vyzkoušet pro ně nový a zatím stále ne příliš rozšířený sport, utužit vztahy se svými spolužáky a mimo jiné také poznat své učitele také z úplně jiné stránky, než jak je znají ze školy. Některé posádky nadchla i možnost zúčastnit se MČR juniorských posádek v Brně, i když letos už by na přípravu bylo skutečně málo času. A dobrá zpráva na závěr - i Titanic tentokrát doplul úspěšně do přístavu.
Pilsner Dragons Cup měl již tradičně i svoji charitativní část, finanční prostředky získané zakoupením kávy či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ budou použity na podporu rehabilitace a zlepšení nelehké životní situace bratrů Jáchyma a Tobiáše Křížových.
Letošní ročník se konal pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně p. Romana Zarzyckého, za podpory Plzeňského kraje, České unie sportu a dalších dárců cen pro vítěze, kterým tímto děkujeme, bez nich by nebylo jednoduché ocenit všechny sportovce za jejich výkony.
Oba závodní dny vše probíhalo dle plánu, takže věříme, že si den u vody všichni užili a příští rok se tam většina z nás, pořádajících i soutěžících, sejde znovu. Budeme se snažit neudělat chybu v objednávce počasí a sluníčko na příští rok objednáme jen jednou.

fotografie a videa je možné shlédnout zde:
fotografie
Video z neděle
Video z pondělí
Sport v regionech na ČT
Jak žije Plzeňský kraj od ZAKtv

2021

Výsledky ročníku 2021

Tradiční, již 12. ročník PD CUPu 2021 se vedl v několik let nepoznané komorní, až rodinné atmosféře. Z důvodu stále probíhající COVID-19 pandemii, která toho času byla již na ústupu, tak jsme mohli přivítat na břehu celkem 8 týmů - 4 FIREMNÍCH a 4 FUN ve složení v kategorii FIRMY: Safran, Internet Hned, Lear Corporation, Daikin a kategorii FUN: Dlaždiči, Plzeňské kamikaze, Přátelé tatranského čaje a Záchranáři. Tyto týmy bojovaly ve svých jízdách se stejnými soupeři vždy jen na jiné dráze, aby si osahali všechny dráhy a lodě. Výsledek, který byl složen ze součtu bodů získaných v jednotlivých jízdách se tak stal nejvíc spravedlivý. Po odjetí všech 4 jízd na trati dlouhé 200m následovalo pak velké a malé finále, kde se potkali 2 nejlepší a 2 nejhorší posádky z jednotlivých kategorií. Nejlepší posádkou na sprinterské trati pak mohla být vyhlášena posádka Záchranářů. Na závěr se konala jízda na dlouhou trať 1000m, kterou si nenechaly ujít všechny zúčastněné posádky a užily si tak den u vody až do konce. Celý den přálo hezké počasí a tak nic nebrání představám na příjemný výhled do sezony 2022 a určitě se zase v červnu sejdeme na břehu u přehrady. Nesmíme zapomenout na našeho dvorního dodavatele tekutých cen pro vítěze a tím je rodinný pivovar Chodovar. Děkujeme :-)

2021

Dračí lodě na borské přehradě v roce 2021....

Dračí lodě na Borské přehradě budou 20. 6. 2021.
Těšit se můžete na tradiční závody na 200 m a 1000 m v kategorii FUN, tedy pravidelně netrénujících posádek.
12. ročník Pilsner Dragons Cupu je připraven a těší se na účastníky v prosluněnou neděli. Letos v rodinné atmosféře posádek 4FUN a 4 FIREMNÍCH ve složení:

FIRMY:
1 - Safran
2 - Internet Hned
3 - Lear Corporation
4 - Daikin

FUN:
1 - Dlaždiči
2 - Plzeňské kamikaze
3 - Přátelé tatranského čaje
4 - Záchranáři

Všechny potřebné informace mají kapitáni posádek již ve svých e-mailech. Nejsou to žádní nováčci a tak snad je vše jasné.
Pro případné další informace nás neváhejte kontaktovat.

2020

Budou dračí lodě na borské přehradě v roce 2020?

PDcup 2020 nebude ani na podzim.
Termín příštího Pilsner Dragons cupu 2021 je plánován na 20.6.2021.

Jako mírnou kompenzaci nabízíme uspořádání akce pro skupinu přátel nebo jako teambuilding.

Jsme ochotni a schopni připravit celodenní akci, popřípadě hodinovou projížďku po Radbuze. Vše záleží pouze na domluvě, volném čase a požadavků.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na Vás v roce 2021 nebo na březích Radbuzy v čase našich tréninků a to v pondělí a středu mezi 18:00 - 19:00.
Kdo by si chtěl tento sport vyzkoušet, je vítán u nás v loděnici.

2019

Výsledky PD CUPu 2019

11. ročník PD CUPu je již úspěšně za námi. Ve dvou kategoriích FUN a FIRMY se letos utkalo celkem 18 dračích posádek, čímž byl vyrovnán rekordní počet z loňska. Tradičně se závodilo se na dvou různých tratích - 200 a 1000m.

Kromě tradičních účastníků se nám objevili nové posádky a poprvé startovala čistě juniorská posádka, která se chtěla poměřit s ostatními. A že se jim to podařilo více než skvěle, je vidět ve výsledcích. Juniorská posádka s názvem pořádajícího oddílu je parta dětí (6-17 let) z Asociace TOM 20902 Úhlava doplněna o holky z Klubu vodáků ČOCHTAN PLZEŇ. Nováčci z řad posádek nabrali zajisté cenné zkušenosti a příští rok budou již pomýšlet na stupně nejvyšší. Z posádek je třeba ještě upozornit na TOP09, která se zúčastnila zatím všech ročníků PD Cupu.

V kategorii FUN posádek byl nepřemožen tým Záchranářů, kteří jsou složeni z řad Zdravotnické záchranné služby plzeňského kraje. Zdraví plzeňanů je tedy ve správných rukách :-). Na druhém místě se umístila posádka SPS Elektronic z Chomutova. Třetí pořadí na 200m si vyjela posádka Dlaždičů a 3. místo na 1000m obsadila posádka Pilsner Dragons Juniors.

V kategorii Firemních posádkách se na 200m nejlépe umístil tým Internet Hned, na druhém místě Tovární jezdci Daikin a třetí příčku vybojovaly Stavebniny DEK. 1000m nejlépe zvládla posádka Lear Dragons, druhé místo bylo souzeno posádce Továrních jezdců z Daikinu a Megatech Engineering skončil na krásném třetím místě. Celkové výsledky jsou na přiloženém obrázku.

Pilsner Dragons Cup má již tradičně i svoji charitativní část, zakoupením kávy z kavárny Orient Coffee či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ plzeňských dračic účastníci a diváci přispívali na dobrou věc a jako vloňském roce podpoříme 12ti letého Aleše, kterého jste mohli vidět celý den na břehu přehrady. Celkem jste v jeho prospěch projedli a propili 14 820Kč. Děkujeme. My k tomu přidáme jedno celé FUN startovné a Alešek se tak může těšit na 20 000Kč.

Celý závod zakončilo vyhlašování výsledků za krásného slunečného počasí, což byla zároveň také pozvánka na PD CUP 2020.

2018

PDCUP2018

Oficiální plakátek pro letošní ročník.

A máme tu 10. ročník oblíbeného závodu dračích lodí "PD CUP 2018". Opět se setkáme na Borské přehradě v Plzni, a to dne 24. 6. 2018. POZOR TENTOKRÁT V NEDĚLI!!! Přihlášky zasílejte na email uvedený na plakátku. Bližší informace týkající se srazu, porady kapitánů a všechny propozice obdržíte včas na email ze kterého přihláška doletí.

Startovné je stejné jako v předcházejících ročnících, a to pro korporaci přátel 5.000,- Kč a pro firemní posádky s možností propagace firmy v průběhu závodu 10.000,- Kč.

V každém týmu musí být minimálně 4 pádlující ženy. Kormidelníka Vám dodáme z vlastních řad, takže nemusíte mít strach, že budete bloudit po přehradě :)

Dave Mali Films a PD crew představují premieru videopozvánky.

2017

Kdo jak dopadl?

9. ročník se vrátil zpět ke kořenům, zpět k závodům pouze pro FUN posádky. Zaznamenali jsme dva velké milníky. Prvním je historicky nejvyšší účast - 16 posádek. A tím druhým, že nás napadlo tohoto vysokého počtu využít pro dobrou věc. Peníze utržené ze "Sladkého koutku", kde se prodávaly pochutiny domácí výroby našich dračic či skvělá káva z Orient Coffee, plus jedno celé FUN startovné jsme se rozhodli věnovat dětským pacientům z hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň. Díky všem zúčastněným se povedlo vybrat ke 20.000,- Kč!
Samotný závod se opět nesl v rytmu slunce, zábavy a prvotřídních sportovních výkonů. Dvoustovky i kilometrové tratě se vydařily bez výtky a vyhlášení kategorií FUN, firemních posádek a politických stran bylo ověnčeno rozmanitými cenami, které tvořily tradiční poháry a dorty vlastní výroby či dary od Statutárního města Plzeň a pivovarů Chodovar a Gambrinus.
Každý rok se nám zdá, že dětí kolem vody přibývá. A tak jsme ani letos na nejmenší nezapomněli. Krom dětského koutku se pořádala již druhá dětská vyjížďka, která o proti loňskému vyplutí jedné lodě už měla lodě dvě.

 

2016

Originální poháry z naší dílny

8. ročník PDCupu je za námi. I letos se společně utkaly posádky GP i FUN. Boje to byly nelítostné, a některé FUN posádky svým kolegům z "gípíčka" dýchaly na záda. Počasí nám přálo jako každý rok, a tak byla atmosféra závodů o to příjemnější. Klobásy a pivo od Pechtů šlo na dračku, stejně jako sladkosti z dílny našich dračic. Občerstvit se závodníci mohli i v Simply baru, který nabízel širokou škálu osvěžujících koktejlů. A když člověk nevěděl co roupama, mohl se nechat zkrášlit dočasným tetováním Airbrush Dáša. Letos jsme mysleli i na naše nejmenší, uspořádali jsme  první dětskou vyjížďku a zřídili dětský koutek. Na posádky čekalo bohaté ocenění - krom tématických dortů a perníčků od našich cukrářek Jíti, Lenky a Lenči, si posádky mohly odnést originální poháry, které navrhla naše Jarča a vyrobil Standa, či Simply kyblíky s lahodným mokem i věcné a tekuté dárky od Chodovaru, Gambrinusu a Radegastu. Nikdo nepřišel zkrátka a na všechny se dostalo.

Výsledky na 200 m: 1. Pilsner Dragons (GP), 2. Dragon team Plzeň (GP), 3. Pozdní sběr, 4. Palm Bitch (GP), 5. Pražský klub dračích lodí (GP), 6. Internet Hned, 7. Zodiac, 8. Modrý ptáci, 9. TOP 09, 10. Záchranáři, 11. Bazilišci

Medailisté GP: Pilsner Dragons, Dragon team Plzeň, Palm Bitch; Medailisté FUN: Pozdní sběr, Internet Hned,  Zodiac

Výsledky na 1000 m: 1. Pilsner Dragons (GP), 2. Pražský klub dračích lodí (GP), 3. Pozdní sběr, 4. Dragon team Plzeň (GP), 5. Palm Bitch (GP), 6. Modrý ptáci, 7. Zodiac, 8. Záchranáři, 9. Internet Hned, 10. Bazilišci, 11. TOP 09

Medailisté GP: Pilsner Dragons, Pražský klub dračích lodí, Dragon team Plzeň; Medailisté FUN: Pozdní sběr, Modrý ptáci, Zodiac

 

2015

Černé na bílém aneb kdo, co a za kolik

Černé na bílém aneb kdo, co a za kolik

Jeden z nejlepších PDCupů! 7. ročník z našeho pohledu proběhl víc než dobře, za což děkujeme i GP posádkám, které se jeho součástí tento rok staly poprvé. Ostřílené plzeňské FUN posádky samozřejmě nemohly nechybět. Počasí bylo luxusní. Poháry, medaile, dorty i ostatní ceny našly své majitele napříč kategoriemi. A na každém kroku jste potkali vysmátého draka. Mimo dračích lodí se po hladině Borské přehrady proháněl člun VZS, který dohlížel na zdraví posádek, mezi stromy si všichni mohli vyzkoušet Slack line za dohledu zkušených plzeňských lajnařů a celý dračí mumraj z oblohy natáčeli dronisti, kteří nás pak obdařili krásným videem. Podívejte se na výsledky bojů a fotky s videem sledujte na našem FB.

2022

Rozpis jízd na 19. 6. 2022


Rozpis jízd na 20. 6. 2022

Jak se stalo tradiční záležitostí, tak i letos na Borskou přehradu v Plzni vyplují dračí lodě. Tentokrát se uskuteční klání dračích lodí v neděli 19. 6. 2022 a v pondělí 20. 6. 2022, kdy u hráze Borské přehrady (vodní nádrž České údolí) vypukne již 13. ročník dračích závodů v Plzni. Letos se konají závody poprvé v historii jako dvoudenní. Neděle bude patřit veřejnosti, tedy kategorii FUN (skupině přátel) a FIREMNÍM posádkám. V pondělí pak proběhne závod školních posádek v projektu Dračí lodě školám. Studenti se utkají ve 2 kategoriích: 2. stupeň ZŠ a SŠ, popřípadě ekvivalentu víceletých gymnázií. Na nedělní závody je přihlášeno 15 posádek, na pondělní školní závody se nám podařilo nadchnout celkem 14 posádek (6 posádek ZŠ a 8 posádek SŠ).

Zahájení nedělních závodů je naplánováno na 10:00, v pondělí na 9:00 hod. Ukončení závodů předpokládáme 19. 6. 2022 v 17:00 hod a 20. 6. 2022 v 15:00. Máte-li volnou neděli a pondělí, neseďte doma a přijďte se podívat na dračí zápolení a zaposlouchat se do burácejících bubnů. Pilsner Dragons Cup má už tradičně i svoji charitativní část, zakoupením kávy či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ plzeňských dračic, přispějete na dobrou věc. Letos podpoříme bratry Jáchyma a Tobiáše Křížovi, abychom jim pomohli s nelehkou životní situací a přispěli jim na rehabilitaci.
Letošní ročník se koná pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně p. Romana Zarzyckého, za podpory Plzeňského kraje, České unie sportu a dalších dárců cen pro vítěze , kterým tímto děkujeme, bez nich by pondělní závody nebylo jednoduché zorganizovat.

Záštita p. 1. náměstka primátora města Plzně

Hlavní závod - 19. 6. 2022

Jak to bude letos?
Letošní závody na 200m a 1000 (500)m budou dvoudenní... Hlavní závodní den bude 19. 6. 2022 a představí se závodní posádky v kategoriích FUN a FIREM. Posádky předcházejících ročníků již obdržely před časem pozvánky na letošní závody a aktuálně již registrujeme 10 přihlášených týmů. Zaregistrovaly se některé nové posádky, ale jsou mezi přihlášenými i výherci předchozích ročníků, a tak o výborné výkony nebude zajisté nouze. Zde je výpis již netrpělivých účastníků, kteří vyhlížejí nejen výkony, ale také hezké počasí: Přátelé tatranského čaje, Fuji elite, Lear Corporation, Internet Hned, Záchranáři, Faurecia, Safran, Daikin, SUPtel a Amos Team. Standartní maximální počet 20ti posádek má ještě rezervy a tak se těšíme na další přihlášené...

Dračí lodě školám - 20. 6. 2022

Novinkou letošního ročníku je zapojení do projektu Dračí lodě školám, proto připravujeme na pondělí 20. 6. 2022 závod pro druhý stupeň základních škol a střední školy. Je to pro nás první ročník závodů juniorských posádek na Borské přehradě, ale předchozích 12 ročníků dospěláckých závodů nás naplňuje zkušenostmi, které bychom chtěli uplatnit také s mladými kolektivy a z výsledku tohoto dne budou snad všichni nadšeni. Byly osloveny snad všechny základní a střední školy v Plzeňském kraji a odezva zástupců škol nás zatím mile překvapuje a plní se nám listina zájemců o účast na závodech. Formát a přesný průběh bude laděn i ve spolupráci se zástupci zúčastněných posádek, vše se budeme snažit doladit jak do časového limitu, tak silových možností škol. Předpokládaný limit zúčastněných posádek škol je cca 14 – je to z důvodu předpokladu omezení trvání závodů mezi 8-16hod včetně neopomenutelných formalit a vyhlášení vítězů. Věříme, že se nám podaří naplnit všechny předpoklady a těšíme se na spoustu hezkých zážitků a nově nabytých zkušeností, které budeme moci uplatnit a zdokonalovat v následujících ročních.

Hlavní závod je přihlášen o podporu v rámci projektu ČUS-Sportuj s námi.

Naše závody je možné najít také na portálu:
Kudyznudy.cz - tipy na výlet

2021

Výsledky ročníku 2021

Tradiční, již 12. ročník PD CUPu 2021 se vedl v několik let nepoznané komorní, až rodinné atmosféře. Z důvodu stále probíhající COVID-19 pandemii, která toho času byla již na ústupu, tak jsme mohli přivítat na břehu celkem 8 týmů - 4 FIREMNÍCH a 4 FUN ve složení v kategorii FIRMY: Safran, Internet Hned, Lear Corporation, Daikin a kategorii FUN: Dlaždiči, Plzeňské kamikaze, Přátelé tatranského čaje a Záchranáři. Tyto týmy bojovaly ve svých jízdách se stejnými soupeři vždy jen na jiné dráze, aby si osahali všechny dráhy a lodě. Výsledek, který byl složen ze součtu bodů získaných v jednotlivých jízdách se tak stal nejvíc spravedlivý. Po odjetí všech 4 jízd na trati dlouhé 200m následovalo pak velké a malé finále, kde se potkali 2 nejlepší a 2 nejhorší posádky z jednotlivých kategorií. Nejlepší posádkou na sprinterské trati pak mohla být vyhlášena posádka Záchranářů. Na závěr se konala jízda na dlouhou trať 1000m, kterou si nenechaly ujít všechny zúčastněné posádky a užily si tak den u vody až do konce. Celý den přálo hezké počasí a tak nic nebrání představám na příjemný výhled do sezony 2022 a určitě se zase v červnu sejdeme na břehu u přehrady. Nesmíme zapomenout na našeho dvorního dodavatele tekutých cen pro vítěze a tím je rodinný pivovar Chodovar. Děkujeme :-)