PD Cup

2021

Dračí lodě na borské přehradě v roce 2021....

Dračí lodě na Borské přehradě budou 20. 6. 2021.
Těšit se můžete na tradiční závody na 200 m a 1000 m v kategorii FUN, tedy pravidelně netrénujících posádek.
12. ročník Pilsner Dragons Cupu je připraven a těší se na účastníky v prosluněnou neděli. Letos v rodinné atmosféře posádek 4FUN a 4 FIREMNÍCH ve složení:

FIRMY:
1 - Safran
2 - Internet Hned
3 - Lear Corporation
4 - Daikin

FUN:
1 - Dlaždiči
2 - Plzeňské kamikaze
3 - Přátelé tatranského čaje
4 - Záchranáři

Všechny potřebné informace mají kapitáni posádek již ve svých e-mailech. Nejsou to žádní nováčci a tak snad je vše jasné.
Pro případné další informace nás neváhejte kontaktovat.

2020

Budou dračí lodě na borské přehradě v roce 2020?

PDcup 2020 nebude ani na podzim.
Termín příštího Pilsner Dragons cupu 2021 je plánován na 20.6.2021.

Jako mírnou kompenzaci nabízíme uspořádání akce pro skupinu přátel nebo jako teambuilding.

Jsme ochotni a schopni připravit celodenní akci, popřípadě hodinovou projížďku po Radbuze. Vše záleží pouze na domluvě, volném čase a požadavků.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na Vás v roce 2021 nebo na březích Radbuzy v čase našich tréninků a to v pondělí a středu mezi 18:00 - 19:00.
Kdo by si chtěl tento sport vyzkoušet, je vítán u nás v loděnici.

2019

Výsledky PD CUPu 2019

11. ročník PD CUPu je již úspěšně za námi. Ve dvou kategoriích FUN a FIRMY se letos utkalo celkem 18 dračích posádek, čímž byl vyrovnán rekordní počet z loňska. Tradičně se závodilo se na dvou různých tratích - 200 a 1000m.

Kromě tradičních účastníků se nám objevili nové posádky a poprvé startovala čistě juniorská posádka, která se chtěla poměřit s ostatními. A že se jim to podařilo více než skvěle, je vidět ve výsledcích. Juniorská posádka s názvem pořádajícího oddílu je parta dětí (6-17 let) z Asociace TOM 20902 Úhlava doplněna o holky z Klubu vodáků ČOCHTAN PLZEŇ. Nováčci z řad posádek nabrali zajisté cenné zkušenosti a příští rok budou již pomýšlet na stupně nejvyšší. Z posádek je třeba ještě upozornit na TOP09, která se zúčastnila zatím všech ročníků PD Cupu.

V kategorii FUN posádek byl nepřemožen tým Záchranářů, kteří jsou složeni z řad Zdravotnické záchranné služby plzeňského kraje. Zdraví plzeňanů je tedy ve správných rukách :-). Na druhém místě se umístila posádka SPS Elektronic z Chomutova. Třetí pořadí na 200m si vyjela posádka Dlaždičů a 3. místo na 1000m obsadila posádka Pilsner Dragons Juniors.

V kategorii Firemních posádkách se na 200m nejlépe umístil tým Internet Hned, na druhém místě Tovární jezdci Daikin a třetí příčku vybojovaly Stavebniny DEK. 1000m nejlépe zvládla posádka Lear Dragons, druhé místo bylo souzeno posádce Továrních jezdců z Daikinu a Megatech Engineering skončil na krásném třetím místě. Celkové výsledky jsou na přiloženém obrázku.

Pilsner Dragons Cup má již tradičně i svoji charitativní část, zakoupením kávy z kavárny Orient Coffee či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ plzeňských dračic účastníci a diváci přispívali na dobrou věc a jako vloňském roce podpoříme 12ti letého Aleše, kterého jste mohli vidět celý den na břehu přehrady. Celkem jste v jeho prospěch projedli a propili 14 820Kč. Děkujeme. My k tomu přidáme jedno celé FUN startovné a Alešek se tak může těšit na 20 000Kč.

Celý závod zakončilo vyhlašování výsledků za krásného slunečného počasí, což byla zároveň také pozvánka na PD CUP 2020.

2018

PDCUP2018

Oficiální plakátek pro letošní ročník.

A máme tu 10. ročník oblíbeného závodu dračích lodí "PD CUP 2018". Opět se setkáme na Borské přehradě v Plzni, a to dne 24. 6. 2018. POZOR TENTOKRÁT V NEDĚLI!!! Přihlášky zasílejte na email uvedený na plakátku. Bližší informace týkající se srazu, porady kapitánů a všechny propozice obdržíte včas na email ze kterého přihláška doletí.

Startovné je stejné jako v předcházejících ročnících, a to pro korporaci přátel 5.000,- Kč a pro firemní posádky s možností propagace firmy v průběhu závodu 10.000,- Kč.

V každém týmu musí být minimálně 4 pádlující ženy. Kormidelníka Vám dodáme z vlastních řad, takže nemusíte mít strach, že budete bloudit po přehradě :)

Dave Mali Films a PD crew představují premieru videopozvánky.

2017

Kdo jak dopadl?

9. ročník se vrátil zpět ke kořenům, zpět k závodům pouze pro FUN posádky. Zaznamenali jsme dva velké milníky. Prvním je historicky nejvyšší účast - 16 posádek. A tím druhým, že nás napadlo tohoto vysokého počtu využít pro dobrou věc. Peníze utržené ze "Sladkého koutku", kde se prodávaly pochutiny domácí výroby našich dračic či skvělá káva z Orient Coffee, plus jedno celé FUN startovné jsme se rozhodli věnovat dětským pacientům z hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň. Díky všem zúčastněným se povedlo vybrat ke 20.000,- Kč!
Samotný závod se opět nesl v rytmu slunce, zábavy a prvotřídních sportovních výkonů. Dvoustovky i kilometrové tratě se vydařily bez výtky a vyhlášení kategorií FUN, firemních posádek a politických stran bylo ověnčeno rozmanitými cenami, které tvořily tradiční poháry a dorty vlastní výroby či dary od Statutárního města Plzeň a pivovarů Chodovar a Gambrinus.
Každý rok se nám zdá, že dětí kolem vody přibývá. A tak jsme ani letos na nejmenší nezapomněli. Krom dětského koutku se pořádala již druhá dětská vyjížďka, která o proti loňskému vyplutí jedné lodě už měla lodě dvě.

 

2016

Originální poháry z naší dílny

8. ročník PDCupu je za námi. I letos se společně utkaly posádky GP i FUN. Boje to byly nelítostné, a některé FUN posádky svým kolegům z "gípíčka" dýchaly na záda. Počasí nám přálo jako každý rok, a tak byla atmosféra závodů o to příjemnější. Klobásy a pivo od Pechtů šlo na dračku, stejně jako sladkosti z dílny našich dračic. Občerstvit se závodníci mohli i v Simply baru, který nabízel širokou škálu osvěžujících koktejlů. A když člověk nevěděl co roupama, mohl se nechat zkrášlit dočasným tetováním Airbrush Dáša. Letos jsme mysleli i na naše nejmenší, uspořádali jsme  první dětskou vyjížďku a zřídili dětský koutek. Na posádky čekalo bohaté ocenění - krom tématických dortů a perníčků od našich cukrářek Jíti, Lenky a Lenči, si posádky mohly odnést originální poháry, které navrhla naše Jarča a vyrobil Standa, či Simply kyblíky s lahodným mokem i věcné a tekuté dárky od Chodovaru, Gambrinusu a Radegastu. Nikdo nepřišel zkrátka a na všechny se dostalo.

Výsledky na 200 m: 1. Pilsner Dragons (GP), 2. Dragon team Plzeň (GP), 3. Pozdní sběr, 4. Palm Bitch (GP), 5. Pražský klub dračích lodí (GP), 6. Internet Hned, 7. Zodiac, 8. Modrý ptáci, 9. TOP 09, 10. Záchranáři, 11. Bazilišci

Medailisté GP: Pilsner Dragons, Dragon team Plzeň, Palm Bitch; Medailisté FUN: Pozdní sběr, Internet Hned,  Zodiac

Výsledky na 1000 m: 1. Pilsner Dragons (GP), 2. Pražský klub dračích lodí (GP), 3. Pozdní sběr, 4. Dragon team Plzeň (GP), 5. Palm Bitch (GP), 6. Modrý ptáci, 7. Zodiac, 8. Záchranáři, 9. Internet Hned, 10. Bazilišci, 11. TOP 09

Medailisté GP: Pilsner Dragons, Pražský klub dračích lodí, Dragon team Plzeň; Medailisté FUN: Pozdní sběr, Modrý ptáci, Zodiac

 

2015

Černé na bílém aneb kdo, co a za kolik

Černé na bílém aneb kdo, co a za kolik

Jeden z nejlepších PDCupů! 7. ročník z našeho pohledu proběhl víc než dobře, za což děkujeme i GP posádkám, které se jeho součástí tento rok staly poprvé. Ostřílené plzeňské FUN posádky samozřejmě nemohly nechybět. Počasí bylo luxusní. Poháry, medaile, dorty i ostatní ceny našly své majitele napříč kategoriemi. A na každém kroku jste potkali vysmátého draka. Mimo dračích lodí se po hladině Borské přehrady proháněl člun VZS, který dohlížel na zdraví posádek, mezi stromy si všichni mohli vyzkoušet Slack line za dohledu zkušených plzeňských lajnařů a celý dračí mumraj z oblohy natáčeli dronisti, kteří nás pak obdařili krásným videem. Podívejte se na výsledky bojů a fotky s videem sledujte na našem FB.

2014

Pozvánka pro rok 2014

Pozvánka pro rok 2014

6. ročník se konal již tradičně na Borské přehradě v areálu loděnice Slavie VŠ. Bůh vod nám opět přál a podpořil naši pořadatelskou snahu přívětivým počasím. K letošnímu ročníku se přihlásilo celkem 11 posádek z Plzně a okolí. Mezi přihlášenými byli jak tradiční účastníci, tak nové týmy. Například posádka Příchovic přijela dokázat, že Příchovičtí nemají pádlo sv. Vojtěcha ve znaku obce nadarmo. Ve sprintu na 200 m nakonec zvítězila posádka Internet Hned, která ukázala, že zaměstnanci této sympatické firmy jsou rychlí nejen v zavádění internetu. V tradičním souboji politických stran ČSSD porazila TOP 09. Na kilometru se poměry trochu změnily - rychlí "Interneti" tentokráte nestačili, a tak zvítězili vytrvalci z JAGY. Posádka Pozdního sběru potvrdila své kvality ostřílených draků a promluvila do medailových postů na obou tratích.

Výsledky na 200 m: 1. Internet HNED, 2. JAGA team, 3. Pozdní sběr, 4. G-team, 5. Kaloni z Čupíta, 6. Red Dragons, 7. DT Příchovice, 8. Plzeňské kamikadze, 9. Přátelé tatranského čaje, 10. ČSSD, 11. TOP 09

Výsledky na 1000 m: 1. JAGA team, 2. Pozdní sběr, 3. Internet HNED, 4. Red Dragons, 5. G-team, 6. DT Příchovice, 7. Kaloni z Čupíta, 8. Přátelé tatranského čaje

2013

Šampiony umíme ocenit

Zpočátku jsme se potýkali s organizačními problémy - kvůli vytíženosti rozpůjčování lodí jsme museli posunout termín na neděli a zrušit původně zamýšlený Pohár středních škol. Přesto se podařilo zajistit podmínky pro kvalitní závodění a zábavu všech přihlášených posádek. Sešly se nejen staré známé týmy z loňska, ale objevily se i posádky nové. Výsledek finále A musela, stejně jako loňský rok, rozhodnout až cílová fotografie, která určila za vítěze Kajmany - posádky složené z Armády ČR.

Posádky byly závodem tak nažhavené, že i přes pokročilé nedělní odpoledne se většina spontánně přihlásila na trať 1000 m. Tam se síly rozložily trochu jinak. JAGAtým oplatil Kajmanům porážku ze sprintu a získal vytrvaleckou trofej. Aniž bychom zpočátku tušili, toto nadšení závodníků bylo natolik inspirativní, že jsme se rozhodli „kilák“ do programu zařadit již nastálo.

Prvním rokem se představuje naše posádka ze zakládajících členů - Pozdní sběr naznačuje, že do budoucna je třeba s ní počítat.

Výsledky na 200 m: 1. Kajmani, 2. JAGA team, 3. G-team, 4. Red Dragons, 5. Internet HNED, 6. Na poslední chvíli, 7. Pozdní sběr, 8. TOP 09

Výsledky na 1000 m: 1. JAGA team, 2. Kajmani, 3. G-team, 4. Pozdní sběr, 5. Na poslední chvíli, 6. Red Dragons

2012

Pilsner Dragons Cup prvním rokem na Borské přehradě

Pilsner Dragons Cup prvním rokem na Borské přehradě

4. ročník se přestěhoval na Borskou přehradu, což přineslo pořadatelům i závodníkům větší komfort. Do závodu na 200 m se přihlásilo 7 posádek a nechyběli tradiční účastníci jako Armáda ČR, ODS, TOP 09 a další. Poprvé jsme použili měření časů digitální kamerou a tiskli jsme cílové fotografie. Technický posun závodů měl na svědomí zejména Ondra Pelikán, který zajistil profesionální zpracování výsledků - což se hodilo, jelikož finálovou jízdu na 200 m musela rozhodnout právě až cílová fotografie.

Výsledky na 200 m: 1. Armáda ČR, 2. JAGA team, 3. ODS, 4. G-team, 5. Na poslední chvíli, 6. TOP 09, 7. Aligators

2011

Dračí lodě na Radbuze

Dračí lodě na Radbuze

3. ročník se opět uskutečnil v prostorách loděnice TJ Prazdroj Plzeň v atraktivní lokalitě v blízkosti plzeňského centra a navázal na dopolední kanoistický závod „O štít města Plzně“. Nechyběly posádky politických stran ani posádka Sedlčanský hermelín složená z kanoistů a kajakářů ze Sedlčan, která trať na 200 m bezkonkurenčně vyhrála. Velkým zážitkem byl skvěle fungující bufet, kde pivo teklo proudem a maso se nestačilo grilovat.

2010

2010

Dračí závody poprvé jako samostatná akce

Dračí závody byly pořádány oproti loňskému roku jako samostatná akce. Startovní pole bylo pestré a k vidění byly politické strany, posádka Magistrátu MP, ale i posádka Armády ČR či firmy HANNAH. Závodilo se i o ryze ženský pohár, který vyhrál Aerobic klub Lady a celkové prvenství obhájil vítěz loňského závodu - tým SIPA. Perličkou bylo „cvaknutí“ posádky Kajmanů, tedy svalnatých vojáku z řad Armády ČR, kteří ukázali, že i dračí loď lze převrhnout. Při dračí párty hrála plzeňská kapela Anakonda Benda.

2009

První dračí závody v Plzni

První dračí závody v Plzni

Začínáme! Závody byly pořádány jako doprovodný program pro kanoistické závody „O štít města Plzně“ na řece Radbuze. K vidění byly posádky amatérské i sportovní. Vítězným týmem 1. ročníku byla loď firmy SIPA. První dračí závody v Plzni měly natolik pozitivní ohlas, že jsme se rozhodli v pořádání pokračovat.