PD Cup

2024 – další ročník za námi

16.6.2024

Vrátili jsme poslední věc, která se zúčastnila našeho PD CUPu 2024. Tímto prohlašujeme náš každoroční souboj s časem a organizací za ukončený a můžeme se s čistou hlavou obrátit za průběhem závodů v neděli 16. 6. 2024 a 17. 6. 2024. Byly to dva dny strávené na břehu Borské přehrady naplněné výtečnými sportovními výkony, kdy jsme v neděli přivítali jak standardní posádky, tak i několik úplně nových, které se utkaly s ostatními poprvé a doufáme, že ne naposledy. V pondělí se představily posádky 2. stupně základních škol a středních škol již na třetím ročníku závodů organizovaném pro školy. Většina školních týmů se k nám také pravidelně vrací, ale i tam se letos našly nové posádky.

17.6.2024

Jízda na dračí lodi je o síle, ale také o zkušenostech, které týmy nabíraly na individuálních trénincích v loděnici v Doudlevcích nebo i těsně ráno před závody na přehradě. V neděli s námi strávila den Česká televize, její reportáž je možné zpětně dohledat (zde) a také jsme vytvořili několik fotografií, které je možné shlédnout na odkazech níže. Pokud máte nějaké vlastní záznamy, rádi bychom požádali o jejich sdílení, abychom je mohli zpřístupnit ostatním. Nedostala se k nám žádná negativní reakce, která by se týkala organizace závodů. Pár detailů, na kterých je potřeba ještě zapracovat, se projevilo, ale závod jako celek tyto situace nijak nepoznamenaly a jako organizátoři máme skvělý pocit, že náš čas a vynaložené úsilí má smysl a můžeme se společně těšit na další ročník. Na závěr se musíme také podělit o skvělý pocit a radost, že se nám díky Vaší štědrosti a chuti mlsat podařilo v našem charitativním koutku získat slíbenou částku 10 000 Kč, která od nás (Vás) poputuje bratrům Křížovým a pomůže jim v jejich rehabilitaci. Snad se někdy přijdou na závody také podívat, ale jejich zdravotní stav jim návštěvu takto velkého kolektivu neumožňuje.
Poslali jsme objednávku na hezké počasí na další rok a čekáme na potvrzení, že můžeme chystat i další ročník PD Cupu. Rozhodnutí se nám vrací pravidelně někdy začátkem roku, ale věříme, že to vyjde a budeme se moci potkat zase 15. 6. a 16. 6. 2025 s pádlem v ruce.

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo se na závodech podíleli, především:
- všichni členové PD, kteří se zapojili do pořádání a průběhu závodů
- občerstvení a zároveň mobilní WC zajistil Michal Šroubek a jeho tým z Nepomuku misronmusicteam
- dřevěné medaile - Pavel Vokáč z dekoracevokac
- ozvučení a technicky zabezpečuje akci firma Internet Hned internethned
- věcné ceny pro vítěze připravil pivovar Chodovar, město Plzeň a Pilsner Dragons
- již tradiční dorty připravila kapitánova manželka Lenka
- Stavebniny Sedláček Stavebniny Litice
- Rozběháme česko rozbehamecesko
- na vodě na nás dohlíželi dobrovolní hasiči z JSDH Litice sdh-litice
- závody podpořili ze svého rozpočtu město Plzeň sportovní Plzeň , Plzeňský Kraj Plzenský kraj a ČUS TIPSPORT SPORTUJ S NÁMI, TIPSPORT, iDNES PREMIUM - letos zase jako televizní akce - bez nich si dostat ČT na závody nedovedu představit cus-sportujsnami
- zdravotníci Sylva, Filip a Kačka
- dopravní značení půjčila firma SILBA silbasro

Odkazy na fotogalerie a video ČT:
Fotky od Verči
Fotky od Petra
Fotky od Zbyňka

video ČT - sport v regionech

reportáže v médiích:
ČUS
MO P3
Plzeňský deník

V neděli nás navštívily týmy:
Pohodáři (FUN)
Lear Corporation (FIRMA) lear
Internet Hned (FIRMA) internethned
Záchranáři (FUN)
PRO NÁŠ KRAJ (FIRMA) pronaskraj
FORVIA (FIRMA) forvia
Na jedné vlně VZÚP (FIRMA) vzuplzen
Safran (FIRMA) safran
Daikin (FIRMA) daikin
Přátelé tatranského čaje (FUN)
Supové (FUN)
MCBP (FUN)
AutoNEMO (FIRMA) autoneum
CBI 1931 (Club bývalých inteligentů zal. 1931) (FUN)
DRAKONEUM (FIRMA) autoneum

V pondělí závodily posádky ze škol:
ZŠ Holýšov 2.loď
ZŠ Holýšov 1.loď
Vejprnice ZŠ
ZŠ Rokycany ul. Míru
ZŠ Švihov
ZŠ Stod
ZŠ TGM Rokycany
Dolní Bělá ZŠ
10. ZŠ
ZŠ Spálené Poříčí
16. ZŠ
Střední odborná škola Stříbro SŠ
Dopravní průmyslovka SŠ
Hotelová škola SŠ
Strojní průmyslovka SŠ
Stavební průmyslovka SŠ
Střední zdravotnická škola SŠ
Elektrotechnická průmyslovka SŠ
Stavební odborné učiliště SŠ
Církevní gymnázium a škola SŠKudyznudy.cz - tipy na výlet

2024

Za chvíli již za sebou budeme mít náročný prodloužený víkend, ale všichni věříme, že úspěšný a sluncem zalitý, plný sportovních výkonů.
Někteří již poslali oficiální přihlášku, jiní se stihli i odhlásit, ale všem děkujeme za zájem o naše závody a dračí sport v Plzni.
Konkrétně se jedná o tyto tradiční a i některé nové účastníky, které hodlají poznat atmosféru našich závodů:

Pohodáři (FUN)
Lear Corporation (FIRMA) lear
Internet Hned (FIRMA) internethned
Záchranáři (FUN)
PRO NÁŠ KRAJ (FIRMA) pronaskraj
FORVIA (FIRMA) forvia
Na jedné vlně VZÚP (FIRMA) vzuplzen
Safran (FIRMA) safran
Daikin (FIRMA) daikin
Přátelé tatranského čaje (FUN)
Supové (FUN)
MCBP (FUN)
AutoNEMO (FIRMA) autoneum

Posádkám děkujeme za přihlášení.

16.6.2024

Tradičně je max. počet startujících posádek u nás stanoven na 20 týmů z důvodu kapacity areálu. O některých kapitánech, kteří se pokoušejí složit svůj tým mám přehled, tak neváhejte se ozvat včas.

Děkujeme, že díky Vám můžeme uspořádat naše závody a nejdůležitější informace (především nasazení do rozjížděk) budou zveřejněny těsně před závody. Na uzavření přihlášek, je stanoven termín na 11.6.2024.

Letos obvykle nabízíme možnost vyzkoušet si jízdu na dračí lodi u nás na Radbuze, popřípadě před závody na přehradě, jak je uvedeno v propozicích. Pondělní závody pro školy se stávají samozdřejmostí a i o tréninky je velký zájem, aby především učitelé viděli do čeho jdou. Musíme se o možnosti našich kormidelníků podělit s nimi a proto je možnost tréninků omezena a po individuální domluvě se pokusíme najít prostor na společně strávený čas při tréninku.

Průběh a organizace závodů je plánován jako předcházející roky:
- občerstvení zajistí Michal Šroubek a jeho tým z Nepomuku misronmusicteam
- dřevěné medaile pro vítěze opět připravil Pavel Vokáč z Dekorace Vokáč dekoracevokac
- ozvučení a technicky zabezpečuje akci firma Internet Hned internethned
- věcné ceny pro vítěze připraví pivovar Chodovar chodovar
- již tradiční dorty připraví kapitánova manželka Lenka
- areál vznikne za podpory našich dalších partnerů - Stavebniny Sedláček www.stavebninysedlacek.cz, Rozběháme česko rozbehamecesko
- celý den budou na bezpečí dohlížet ze člunu dobrovolní hasiči z JSDH Litice sdh-litice
- závody podpoří ze svého rozpočtu město Plzeň sportovní Plzeň , Plzeňský Kraj Plzenský kraj a ČUS - CAR4WAY, ČUS TIPSPORT SPORTUJ S NÁMI, TIPSPORT, iDNES PREMIUM - letos zase jako televizní akce, takže se můžete těšit na profesionální záznam v ČT - sport v regionech cus-sportujsnami
- zdravotníci Kačka a Filip
- dopravní značení zapůjčuje firma SILBA silbasro
- bezpečný a pohodový chod akce zajistí členové našeho oddílu Pilsner Dragons

Ti, co znají, snad zase pocítí rodinnou atmosféru závodů a i letos bude mít PDcup také charitativní podtext, kterým je podpora někoho, kdo by chtěl, ale nemůže plnohodnotně žít svůj život. Letos podpoříme opět bratry Křížovi, kteří od nás dostanou finanční příspěvek v předpokládaný výši 10000Kč - jedná se o zaokrouhlený výtěžek ze sladkého koutku, který si pro Vás zase připraví členi PD.

Kdo se ještě nepřihlásil, má čas složit 20ti člennou posádku a bubeníka. Není to jednoduchá záležitost, ale ze zkušeností věřím, že se ještě najde několik posádek, kteří doplní již výše zmíněné účastníky

17.6.2024

V pondělí bude následovat závod pro ZŠ a SŠ, kam jste také zváni a můžete přijít podpořit mladé nadějné draky a dračice.
Pondělní závody jsou již plně obsazeny 20ti startujícícmi zástupci základních a středních škol ve složení:

ZŠ Holýšov 2.loď
ZŠ Holýšov 1.loď
Vejprnice ZŠ
ZŠ Rokycany ul. Míru
ZŠ Švihov
ZŠ Stod
ZŠ TGM Rokycany
Dolní Bělá ZŠ
10. ZŠ
ZŠ Spálené Poříčí
16. ZŠ
Střední odborná škola Stříbro SŠ
Dopravní průmyslovka SŠ
Hotelová škola SŠ
Strojní průmyslovka SŠ
Stavební průmyslovka SŠ
Střední zdravotnická škola SŠ
Elektrotechnická průmyslovka SŠ
Stavební odborné učiliště SŠ
Církevní gymnázium a škola SŠ
Kdo by se bál závodit, může přijít svoji posádku alespoň podpořit a zjistí, že dračí lodě jsou bezpečný a krásný sport. Další rok může sedět v lodi také, popřípadě již na tréninku týmu PD na Radbuze kdykoli dříve.Kudyznudy.cz - tipy na výlet

fotografie a videa z předchozích ročníků si můžete připomenout zde:
Video z neděle 2023
Video z pondělí 2023
fotografie
Video z neděle 2022
Video z pondělí 2022
Sport v regionech na ČT
Jak žije Plzeňský kraj od ZAKtv

2023

Pilsner Dragons CUP 2023 se uskutečnil opět jako dvoudenní akce 18. a 19. 6. 2023. Po roce se sešla banda nadšených závodníků, kteří znají naše závody a také nováčci, kteří se odhodlaně prali o stupínky nejvyšší. Po přihlášení do nedělních závodů nastala situace, kdy se sešlo na břehu na obou kategoriích 6 a 6 posádek. Jako organizátoři jsme museli na poslední chvíli systém závodů, který ze standartního rozjižďkového byl převeden do systému každý s každým a systémem bodování určil nejlepší posádky.
Do pondělních závodů se přihlásilo celkem 12 posádek v kategorii SŠ a 8 posádek v kategorii ZŠ. Všichni se poprali systémem rozjížděk o stupínky nejvyšší. Výsledky jsou nejlépe patrné v tabulkách níže.
Nejlepší z posádek v kategorii postoupili na celorepublikové kolo do Brna.

výsledky 19.6.2023

výsledky 18.6.2023

fotografie a videa si můžete prohlédnout zde:
fotografie
Video z neděle
Video z pondělí

2023

Pilsner Dragons CUP se letos uskuteční opět jako dvoudenní akce. V případě zájmu se neváhejte ozvat pro informace, složit tým 20ti pádlujících + bubeníka a vyrazit v zajisté slunečný den na břeh Litické přehrady. S kým se letos potkáme 18. a 19. 6.? Po roce se sejde banda nadšených závodníků, kteří znají naše závody a také nováčci odhodlaní poprat se o příčky nejvyšší. Jedná se o závody pádlujících týmů na dračí lodi. Závodí se na tratích 200m a 1000m. Lodě, pádla, kormidelníky zajistíme a všechno vysvětlíme.

18.6.2023

19.6.2023

V neděli v dospělácké části se do FUN a FIREMNÍCH kategorií již přihlásily týmy: Lear Corporation, Na jedné vlně, Internet Hned, Záchranáři, FORVIA, Daikin, Pohodáři.
V pondělí se těšíme na jízdy středních škol a druhého stupně základních škol. O účast na startovní listině zatím projevili zájem a evidujeme týmy ze škol: ZŠ Holýšov, SOUE Domažlice, ZŠ Chrást, SPŠ Dopravní, ZŠ Švihov, 1. ZŠ, 7. ZŠ, ZŠ Dolní Bělá, Hotelovka a Stavárna.
Kdo by se bál závodit, může přijít svoji posádku alespoň podpořit a zjistí, že dračí lodě jsou bezpečný a krásný sport. Další rok může sedět v lodi také, popřípadě již na tréninku týmu PD na Radbuze kdykoli dříve.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

fotografie a videa z loňského ročníku si můžete připomenout zde:
fotografie
Video z neděle
Video z pondělí
Sport v regionech na ČT
Jak žije Plzeňský kraj od ZAKtv

2022

Celkové výsledky - 19. 6. 2022


Celkové výsledky - 20. 6. 2022

V neděli 19.6.2022 se okolím Borské přehrady nesl zvuk bubnů. Již po třinácté se tady konal PD Cup, tradiční závod firemních a FUN posádek na dračích lodích. Kromě ostřílených posádek (Internet Hned, Lear Corporation, Faurecia, Safran, Daikin, Stavebniny DEK a.s., Přátelé tatranského čaje, Záchranáři, Bazilišci, Plzeňské kamikaze), které se těchto závodů účastní pravidelně, jsme zde letos přivítali i několik nováčků, zejména v kategorii FUN (týmy Supové, Projekťáci, Pohodáři a Amos team) a firemně-politickou posádku Pro Plzeň. Všichni účastníci šli do závodů s plným nasazením, za což jim patří velký obdiv, protože nebe bez mráčku a vysoké teploty lákaly spíše k lenošení na dece na břehu nebo ke koupání v přehradě. Naši kormidelníci pomáhali dle svého nejlepšího vědomí a svědomí posádkám k dosažení co nejlepšího výsledku na trati 200 m i 1 km, členové Pilsner Dragons zajišťovali všechny úkony potřebné pro hladký průběh celé akce a usměvavá obsluha „sladkého koutku“ se starala o chuťové buňky soutěžících i diváků. Kompletní výsledky jsou již k dispozici, ale věříme, že si krásný slunečný nedělní den u vody užily nejen posádky, bez ohledu na dosažené výsledky, ale i fandící diváci či náhodní kolemjdoucí.
Novinkou byl letošní 1.ročník závodů pro SŠ a ZŠ v rámci projektu Dračí lodě školám v pondělí 20.6.2022. Do soutěže se přihlásily nejen školy z Plzně, ale i z bližšího či vzdálenějšího okolí (z Dolní Bělé, Spáleného poříčí či Třemošné) a na názvech týmů bylo vidět, že si jejich členové s vymýšlením daly opravdu práci, některé byly skutečně originální (Cukříci, Prestižní pádlo, Titánobijci,…) či pro závody na vodě příznačné (Černá perla, Ponorka Umgebung, Titanic – ten měl z pochopitelných důvodů trochu problém přesvědčit nějakého kormidelníka, aby s ním jel). Stejně jako u dospělých posádek se soutěžilo ve sprintu (200 m trať) a na dlouhé trati (500 m pro ZŠ a 1000 m pro SŠ). Pondělní počasí bylo trochu aprílové, střídalo se sluníčko s přeháňkami, ale děti se s rozmary počasí vypořádaly statečně a vlny, které se díky větru tvořily během závodu na dlouhé trati, si vyloženě užívaly. Do závodů se aktivně zapojila i většina pedagogů, kteří děti doprovázeli – někteří fandili ze břehu, někteří si odvážně sedli k bubnu a spolu se svými žáky se přímo účastnili závodu. Den na závodech byl pro děti určitě zajímavým zpestřením školního roku, kdy si mohly vyzkoušet pro ně nový a zatím stále ne příliš rozšířený sport, utužit vztahy se svými spolužáky a mimo jiné také poznat své učitele také z úplně jiné stránky, než jak je znají ze školy. Některé posádky nadchla i možnost zúčastnit se MČR juniorských posádek v Brně, i když letos už by na přípravu bylo skutečně málo času. A dobrá zpráva na závěr - i Titanic tentokrát doplul úspěšně do přístavu.
Pilsner Dragons Cup měl již tradičně i svoji charitativní část, finanční prostředky získané zakoupením kávy či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ budou použity na podporu rehabilitace a zlepšení nelehké životní situace bratrů Jáchyma a Tobiáše Křížových.
Letošní ročník se konal pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně p. Romana Zarzyckého, za podpory Plzeňského kraje, České unie sportu a dalších dárců cen pro vítěze, kterým tímto děkujeme, bez nich by nebylo jednoduché ocenit všechny sportovce za jejich výkony.
Oba závodní dny vše probíhalo dle plánu, takže věříme, že si den u vody všichni užili a příští rok se tam většina z nás, pořádajících i soutěžících, sejde znovu. Budeme se snažit neudělat chybu v objednávce počasí a sluníčko na příští rok objednáme jen jednou.

fotografie a videa je možné shlédnout zde:
fotografie
Video z neděle
Video z pondělí
Sport v regionech na ČT
Jak žije Plzeňský kraj od ZAKtv

2021

Výsledky ročníku 2021

Tradiční, již 12. ročník PD CUPu 2021 se vedl v několik let nepoznané komorní, až rodinné atmosféře. Z důvodu stále probíhající COVID-19 pandemii, která toho času byla již na ústupu, tak jsme mohli přivítat na břehu celkem 8 týmů - 4 FIREMNÍCH a 4 FUN ve složení v kategorii FIRMY: Safran, Internet Hned, Lear Corporation, Daikin a kategorii FUN: Dlaždiči, Plzeňské kamikaze, Přátelé tatranského čaje a Záchranáři. Tyto týmy bojovaly ve svých jízdách se stejnými soupeři vždy jen na jiné dráze, aby si osahali všechny dráhy a lodě. Výsledek, který byl složen ze součtu bodů získaných v jednotlivých jízdách se tak stal nejvíc spravedlivý. Po odjetí všech 4 jízd na trati dlouhé 200m následovalo pak velké a malé finále, kde se potkali 2 nejlepší a 2 nejhorší posádky z jednotlivých kategorií. Nejlepší posádkou na sprinterské trati pak mohla být vyhlášena posádka Záchranářů. Na závěr se konala jízda na dlouhou trať 1000m, kterou si nenechaly ujít všechny zúčastněné posádky a užily si tak den u vody až do konce. Celý den přálo hezké počasí a tak nic nebrání představám na příjemný výhled do sezony 2022 a určitě se zase v červnu sejdeme na břehu u přehrady. Nesmíme zapomenout na našeho dvorního dodavatele tekutých cen pro vítěze a tím je rodinný pivovar Chodovar. Děkujeme :-)

2021

Dračí lodě na borské přehradě v roce 2021....

Dračí lodě na Borské přehradě budou 20. 6. 2021.
Těšit se můžete na tradiční závody na 200 m a 1000 m v kategorii FUN, tedy pravidelně netrénujících posádek.
12. ročník Pilsner Dragons Cupu je připraven a těší se na účastníky v prosluněnou neděli. Letos v rodinné atmosféře posádek 4FUN a 4 FIREMNÍCH ve složení:

FIRMY:
1 - Safran
2 - Internet Hned
3 - Lear Corporation
4 - Daikin

FUN:
1 - Dlaždiči
2 - Plzeňské kamikaze
3 - Přátelé tatranského čaje
4 - Záchranáři

Všechny potřebné informace mají kapitáni posádek již ve svých e-mailech. Nejsou to žádní nováčci a tak snad je vše jasné.
Pro případné další informace nás neváhejte kontaktovat.

2020

Budou dračí lodě na borské přehradě v roce 2020?

PDcup 2020 nebude ani na podzim.
Termín příštího Pilsner Dragons cupu 2021 je plánován na 20.6.2021.

Jako mírnou kompenzaci nabízíme uspořádání akce pro skupinu přátel nebo jako teambuilding.

Jsme ochotni a schopni připravit celodenní akci, popřípadě hodinovou projížďku po Radbuze. Vše záleží pouze na domluvě, volném čase a požadavků.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na Vás v roce 2021 nebo na březích Radbuzy v čase našich tréninků a to v pondělí a středu mezi 18:00 - 19:00.
Kdo by si chtěl tento sport vyzkoušet, je vítán u nás v loděnici.

2019

Výsledky PD CUPu 2019

11. ročník PD CUPu je již úspěšně za námi. Ve dvou kategoriích FUN a FIRMY se letos utkalo celkem 18 dračích posádek, čímž byl vyrovnán rekordní počet z loňska. Tradičně se závodilo se na dvou různých tratích - 200 a 1000m.

Kromě tradičních účastníků se nám objevili nové posádky a poprvé startovala čistě juniorská posádka, která se chtěla poměřit s ostatními. A že se jim to podařilo více než skvěle, je vidět ve výsledcích. Juniorská posádka s názvem pořádajícího oddílu je parta dětí (6-17 let) z Asociace TOM 20902 Úhlava doplněna o holky z Klubu vodáků ČOCHTAN PLZEŇ. Nováčci z řad posádek nabrali zajisté cenné zkušenosti a příští rok budou již pomýšlet na stupně nejvyšší. Z posádek je třeba ještě upozornit na TOP09, která se zúčastnila zatím všech ročníků PD Cupu.

V kategorii FUN posádek byl nepřemožen tým Záchranářů, kteří jsou složeni z řad Zdravotnické záchranné služby plzeňského kraje. Zdraví plzeňanů je tedy ve správných rukách :-). Na druhém místě se umístila posádka SPS Elektronic z Chomutova. Třetí pořadí na 200m si vyjela posádka Dlaždičů a 3. místo na 1000m obsadila posádka Pilsner Dragons Juniors.

V kategorii Firemních posádkách se na 200m nejlépe umístil tým Internet Hned, na druhém místě Tovární jezdci Daikin a třetí příčku vybojovaly Stavebniny DEK. 1000m nejlépe zvládla posádka Lear Dragons, druhé místo bylo souzeno posádce Továrních jezdců z Daikinu a Megatech Engineering skončil na krásném třetím místě. Celkové výsledky jsou na přiloženém obrázku.

Pilsner Dragons Cup má již tradičně i svoji charitativní část, zakoupením kávy z kavárny Orient Coffee či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ plzeňských dračic účastníci a diváci přispívali na dobrou věc a jako vloňském roce podpoříme 12ti letého Aleše, kterého jste mohli vidět celý den na břehu přehrady. Celkem jste v jeho prospěch projedli a propili 14 820Kč. Děkujeme. My k tomu přidáme jedno celé FUN startovné a Alešek se tak může těšit na 20 000Kč.

Celý závod zakončilo vyhlašování výsledků za krásného slunečného počasí, což byla zároveň také pozvánka na PD CUP 2020.

2018

PDCUP2018

Oficiální plakátek pro letošní ročník.

A máme tu 10. ročník oblíbeného závodu dračích lodí "PD CUP 2018". Opět se setkáme na Borské přehradě v Plzni, a to dne 24. 6. 2018. POZOR TENTOKRÁT V NEDĚLI!!! Přihlášky zasílejte na email uvedený na plakátku. Bližší informace týkající se srazu, porady kapitánů a všechny propozice obdržíte včas na email ze kterého přihláška doletí.

Startovné je stejné jako v předcházejících ročnících, a to pro korporaci přátel 5.000,- Kč a pro firemní posádky s možností propagace firmy v průběhu závodu 10.000,- Kč.

V každém týmu musí být minimálně 4 pádlující ženy. Kormidelníka Vám dodáme z vlastních řad, takže nemusíte mít strach, že budete bloudit po přehradě :)

Dave Mali Films a PD crew představují premieru videopozvánky.

2017

Kdo jak dopadl?

9. ročník se vrátil zpět ke kořenům, zpět k závodům pouze pro FUN posádky. Zaznamenali jsme dva velké milníky. Prvním je historicky nejvyšší účast - 16 posádek. A tím druhým, že nás napadlo tohoto vysokého počtu využít pro dobrou věc. Peníze utržené ze "Sladkého koutku", kde se prodávaly pochutiny domácí výroby našich dračic či skvělá káva z Orient Coffee, plus jedno celé FUN startovné jsme se rozhodli věnovat dětským pacientům z hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň. Díky všem zúčastněným se povedlo vybrat ke 20.000,- Kč!
Samotný závod se opět nesl v rytmu slunce, zábavy a prvotřídních sportovních výkonů. Dvoustovky i kilometrové tratě se vydařily bez výtky a vyhlášení kategorií FUN, firemních posádek a politických stran bylo ověnčeno rozmanitými cenami, které tvořily tradiční poháry a dorty vlastní výroby či dary od Statutárního města Plzeň a pivovarů Chodovar a Gambrinus.
Každý rok se nám zdá, že dětí kolem vody přibývá. A tak jsme ani letos na nejmenší nezapomněli. Krom dětského koutku se pořádala již druhá dětská vyjížďka, která o proti loňskému vyplutí jedné lodě už měla lodě dvě.

 

2016

Originální poháry z naší dílny

8. ročník PDCupu je za námi. I letos se společně utkaly posádky GP i FUN. Boje to byly nelítostné, a některé FUN posádky svým kolegům z "gípíčka" dýchaly na záda. Počasí nám přálo jako každý rok, a tak byla atmosféra závodů o to příjemnější. Klobásy a pivo od Pechtů šlo na dračku, stejně jako sladkosti z dílny našich dračic. Občerstvit se závodníci mohli i v Simply baru, který nabízel širokou škálu osvěžujících koktejlů. A když člověk nevěděl co roupama, mohl se nechat zkrášlit dočasným tetováním Airbrush Dáša. Letos jsme mysleli i na naše nejmenší, uspořádali jsme  první dětskou vyjížďku a zřídili dětský koutek. Na posádky čekalo bohaté ocenění - krom tématických dortů a perníčků od našich cukrářek Jíti, Lenky a Lenči, si posádky mohly odnést originální poháry, které navrhla naše Jarča a vyrobil Standa, či Simply kyblíky s lahodným mokem i věcné a tekuté dárky od Chodovaru, Gambrinusu a Radegastu. Nikdo nepřišel zkrátka a na všechny se dostalo.

Výsledky na 200 m: 1. Pilsner Dragons (GP), 2. Dragon team Plzeň (GP), 3. Pozdní sběr, 4. Palm Bitch (GP), 5. Pražský klub dračích lodí (GP), 6. Internet Hned, 7. Zodiac, 8. Modrý ptáci, 9. TOP 09, 10. Záchranáři, 11. Bazilišci

Medailisté GP: Pilsner Dragons, Dragon team Plzeň, Palm Bitch; Medailisté FUN: Pozdní sběr, Internet Hned,  Zodiac

Výsledky na 1000 m: 1. Pilsner Dragons (GP), 2. Pražský klub dračích lodí (GP), 3. Pozdní sběr, 4. Dragon team Plzeň (GP), 5. Palm Bitch (GP), 6. Modrý ptáci, 7. Zodiac, 8. Záchranáři, 9. Internet Hned, 10. Bazilišci, 11. TOP 09

Medailisté GP: Pilsner Dragons, Pražský klub dračích lodí, Dragon team Plzeň; Medailisté FUN: Pozdní sběr, Modrý ptáci, Zodiac

 

2015

Černé na bílém aneb kdo, co a za kolik

Černé na bílém aneb kdo, co a za kolik

Jeden z nejlepších PDCupů! 7. ročník z našeho pohledu proběhl víc než dobře, za což děkujeme i GP posádkám, které se jeho součástí tento rok staly poprvé. Ostřílené plzeňské FUN posádky samozřejmě nemohly nechybět. Počasí bylo luxusní. Poháry, medaile, dorty i ostatní ceny našly své majitele napříč kategoriemi. A na každém kroku jste potkali vysmátého draka. Mimo dračích lodí se po hladině Borské přehrady proháněl člun VZS, který dohlížel na zdraví posádek, mezi stromy si všichni mohli vyzkoušet Slack line za dohledu zkušených plzeňských lajnařů a celý dračí mumraj z oblohy natáčeli dronisti, kteří nás pak obdařili krásným videem. Podívejte se na výsledky bojů a fotky s videem sledujte na našem FB.

2014

Pozvánka pro rok 2014

Pozvánka pro rok 2014

6. ročník se konal již tradičně na Borské přehradě v areálu loděnice Slavie VŠ. Bůh vod nám opět přál a podpořil naši pořadatelskou snahu přívětivým počasím. K letošnímu ročníku se přihlásilo celkem 11 posádek z Plzně a okolí. Mezi přihlášenými byli jak tradiční účastníci, tak nové týmy. Například posádka Příchovic přijela dokázat, že Příchovičtí nemají pádlo sv. Vojtěcha ve znaku obce nadarmo. Ve sprintu na 200 m nakonec zvítězila posádka Internet Hned, která ukázala, že zaměstnanci této sympatické firmy jsou rychlí nejen v zavádění internetu. V tradičním souboji politických stran ČSSD porazila TOP 09. Na kilometru se poměry trochu změnily - rychlí "Interneti" tentokráte nestačili, a tak zvítězili vytrvalci z JAGY. Posádka Pozdního sběru potvrdila své kvality ostřílených draků a promluvila do medailových postů na obou tratích.

Výsledky na 200 m: 1. Internet HNED, 2. JAGA team, 3. Pozdní sběr, 4. G-team, 5. Kaloni z Čupíta, 6. Red Dragons, 7. DT Příchovice, 8. Plzeňské kamikadze, 9. Přátelé tatranského čaje, 10. ČSSD, 11. TOP 09

Výsledky na 1000 m: 1. JAGA team, 2. Pozdní sběr, 3. Internet HNED, 4. Red Dragons, 5. G-team, 6. DT Příchovice, 7. Kaloni z Čupíta, 8. Přátelé tatranského čaje

2013

Šampiony umíme ocenit

Zpočátku jsme se potýkali s organizačními problémy - kvůli vytíženosti rozpůjčování lodí jsme museli posunout termín na neděli a zrušit původně zamýšlený Pohár středních škol. Přesto se podařilo zajistit podmínky pro kvalitní závodění a zábavu všech přihlášených posádek. Sešly se nejen staré známé týmy z loňska, ale objevily se i posádky nové. Výsledek finále A musela, stejně jako loňský rok, rozhodnout až cílová fotografie, která určila za vítěze Kajmany - posádky složené z Armády ČR.

Posádky byly závodem tak nažhavené, že i přes pokročilé nedělní odpoledne se většina spontánně přihlásila na trať 1000 m. Tam se síly rozložily trochu jinak. JAGAtým oplatil Kajmanům porážku ze sprintu a získal vytrvaleckou trofej. Aniž bychom zpočátku tušili, toto nadšení závodníků bylo natolik inspirativní, že jsme se rozhodli „kilák“ do programu zařadit již nastálo.

Prvním rokem se představuje naše posádka ze zakládajících členů - Pozdní sběr naznačuje, že do budoucna je třeba s ní počítat.

Výsledky na 200 m: 1. Kajmani, 2. JAGA team, 3. G-team, 4. Red Dragons, 5. Internet HNED, 6. Na poslední chvíli, 7. Pozdní sběr, 8. TOP 09

Výsledky na 1000 m: 1. JAGA team, 2. Kajmani, 3. G-team, 4. Pozdní sběr, 5. Na poslední chvíli, 6. Red Dragons

2012

Pilsner Dragons Cup prvním rokem na Borské přehradě

Pilsner Dragons Cup prvním rokem na Borské přehradě

4. ročník se přestěhoval na Borskou přehradu, což přineslo pořadatelům i závodníkům větší komfort. Do závodu na 200 m se přihlásilo 7 posádek a nechyběli tradiční účastníci jako Armáda ČR, ODS, TOP 09 a další. Poprvé jsme použili měření časů digitální kamerou a tiskli jsme cílové fotografie. Technický posun závodů měl na svědomí zejména Ondra Pelikán, který zajistil profesionální zpracování výsledků - což se hodilo, jelikož finálovou jízdu na 200 m musela rozhodnout právě až cílová fotografie.

Výsledky na 200 m: 1. Armáda ČR, 2. JAGA team, 3. ODS, 4. G-team, 5. Na poslední chvíli, 6. TOP 09, 7. Aligators

2011

Dračí lodě na Radbuze

Dračí lodě na Radbuze

3. ročník se opět uskutečnil v prostorách loděnice TJ Prazdroj Plzeň v atraktivní lokalitě v blízkosti plzeňského centra a navázal na dopolední kanoistický závod „O štít města Plzně“. Nechyběly posádky politických stran ani posádka Sedlčanský hermelín složená z kanoistů a kajakářů ze Sedlčan, která trať na 200 m bezkonkurenčně vyhrála. Velkým zážitkem byl skvěle fungující bufet, kde pivo teklo proudem a maso se nestačilo grilovat.

2010

2010

Dračí závody poprvé jako samostatná akce

Dračí závody byly pořádány oproti loňskému roku jako samostatná akce. Startovní pole bylo pestré a k vidění byly politické strany, posádka Magistrátu MP, ale i posádka Armády ČR či firmy HANNAH. Závodilo se i o ryze ženský pohár, který vyhrál Aerobic klub Lady a celkové prvenství obhájil vítěz loňského závodu - tým SIPA. Perličkou bylo „cvaknutí“ posádky Kajmanů, tedy svalnatých vojáku z řad Armády ČR, kteří ukázali, že i dračí loď lze převrhnout. Při dračí párty hrála plzeňská kapela Anakonda Benda.

2009

První dračí závody v Plzni

První dračí závody v Plzni

Začínáme! Závody byly pořádány jako doprovodný program pro kanoistické závody „O štít města Plzně“ na řece Radbuze. K vidění byly posádky amatérské i sportovní. Vítězným týmem 1. ročníku byla loď firmy SIPA. První dračí závody v Plzni měly natolik pozitivní ohlas, že jsme se rozhodli v pořádání pokračovat.